Kosmetika

image

Proč je vlastně důležitá kosmetická péče ?

Pokud chceme mít pěstěnou a zdravě vyhlížející pleť, je důležité kosmetické ošetření v salonu.Tvoří asi 40% péče o pleť. Během kosmetiky se totiž přípravky dostávají hluboko do nejspodnějších vrstev pleti a masáž je pro pleť hotový zázrak! Dalších 60 % úspěchu dělá následní domácí péče a úkolem každé dobré kosmetičky je Vám poradit co se hodí pro Váš typ pleti a jak s ní pracovat. 

V současnosti jsou v módě různá přístrojová ošetření ale klasická ruční masáž zůstane alfou a omegou protože lidský dotek je nenahraditelný. Následné čištění pleti – odstraňování odumřelých buněk formou peelingu nebo hloubkové např. ultrazvukovou špachtlí a aplikace masky tvoří základ profesionální kosmetické péče. Pleť po takovém ošetření bude vypadat úžasně i několik dnů.

Návštěva v kosmetickém salonu se doporučuje jednou za 3-4 týdny ale může být i častěji podle stavu pokožky. Je dobré pravidelně pečovat o pleť už od mládí. Pro domácí péči je základem vždy důkladné a správné odličování a pak samozřejmě kvalitní krémy a séra, které se střídají dle ročního období. Nedílnou součástí starostlivosti je používání očního krému protože oční okolí je velmi citlivé a musí se často hydratovat. Také se říká, že oči ženy prozradí její věk, ať teda nevypadáme starší než ve skutečnosti jsme. Nezbytnou součástí je také používání ochranných krémů s vyšším faktorem.

Galvanicke ošetření galvanickou žehličkou

Vyhlaďte vzhled jemných vrásek,osvěžte svou pleť a oživte pokožku obličeje pomocí galvanické žehličky. Na základé studii byli prokázano,že galvanické proudění zlepšuje vstřebáváni klíčových složek do pokožky. Technologie age Loc se zaměřuje na viditelné známky stárnutí pokožky, pleťové gely proměňují unavenou a stresovanou pleť a chrání jí před oxidativním stresem.To může pomáhat zpomalovat výskyt stárnutí,které je způsobené produkcí volných radikálů. Vaše pleť bude  po ošetření vypadat zářivě a mladistvě. Výsledky jsou tak výrazné,že ostatni jsi budou lámat hlavu kolik je Vám vlastně let.

 

Čištění pleti ultrazvukovou špachtlí

Ultrazvuková špachtle je přístroj, který byl speciálně navržen ke hloubkovému čištění pleti.
Používá se k :

 • Odstranění akné
 • Odstranění pupínků
 • Odstranění vrásek
 • ultrazvukový proces pokožku udržuje ve vyšší teplotě což vrásky vyhlazuje

Jedná s o bezbolestné, šetrné a velmi účinné čištění pleti, které je alternativou k ručnímu mačkání pupínků a zanesených pórů. Pokožka je po šetření jemná, vyčištěná do hloubky a zbavena odumřelých pleťových buněk. Ultrazvuková špachtle funguje na principu jemných vibrací, které jí rozechvívají a tím se na špachtli usazuje nečistota a kožní maz. Jde o seškrabávání ucpaných pórů, nečistot z pleti a zároveň k jejímu vyhlazení a prokrvení a omlazení.  Pleť je barevně sjednocená, pevnější a působí zdravěji, nedochází k začervenání a podráždění jak to bývá u klasického vymačkávání. Pro dlouhodobé výsledky a jemnější póry je dobré ošetření absolvovat jednou za 3 – 4 týdny.
Za tuto dobu pokožka vyprodukuje dostatečné množství kožního mazu.

 

V našem salonu používáme certifikovanou přírodní kosmetiku Nobilis Tilia

Aromaterapeutická kosmetika Nobilis Tilia je vyrobena šetrným způsobem tak, aby zůstala co nejvíce zachovaná biodynamika rostlinných surovin, které tyto výrobky tvoří. Podstatnou složkou tradičních receptur jsou éterické oleje, které jsou určující pro specifické působení každého výrobku. Vedle příznivých účinků na momentální stav pokožky, které jsou společné většině kosmetických výrobků harmonizují i celkový stav organizmu a psychiky, což je pro aromatické výrobky Nobilis Tilia výjimečné.

CPK – certifikovaná přírodní kosmetika jasně definuje suroviny, které kosmetika smí či nesmí obsahovat a limituje je pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje
CPK BIO výrobky s obsahem surovin z ekologického zemědělství, které musí dostát nejen standardům CPK, ale musí obsahovat i biosuroviny

 

Nabídka pleťových masek

francouzský zelený jíl 

 • přírodní jíl bohatý na minerály
 • použítí pro pleť citlivou aknózní, rozšířené póry
 • účinky – zklidňuje, čistí a omlazuje

Maska na rozšířené žilky

 • Zjemňuje začervenání pleti, účinky kaštanu a pohanky zlepšují stav pleti

Bahenní maska

 • pro zralou a dehydrovanou pleť
 • vyhlazuje vrásky, zvláčňuje, vyživuje

Lípová maska

 • s přírodními aminokyseliny na unavenou, suchou pleť
 • projasňující účinky, vyhlazení drobných vrásek

 

Parafínový zábal na ruce 

Ruce patří k nejnamáhanějším částem lidského těla. Pokožka rukou je často vysušená a rozpraskaná a trpí záděrami . Těmto potížím můžeme dobře předejít následnou péči. Oblíbené parafínové zábaly jsou pro ruce doslova balzámem a velmi příjemnou procedurou. Parafín je speciální vosk, který se rozpustí na teplotu 52-55 st., umí výborně udržovat a předávat teplo.
Účinky parafínového zábalu na ruce :
zlepšuje prokrvení pokožky

 •  vypíná a zjemňuje pokožku
 • uvolňuje svaly a klouby
 • ruce zanechává hladké a vyživené
 • příjemně prohřívá pokožku
 • vyživuje a zpevňuje nehty

Před parafínovým zábalem je vhodné aplikovat peeling na ruce pro odstranění odumřelých buněk a lepší účinky zábalu.
Pro nejlepší účinnost se doporučuje absolvovat parafínový zábal 1x měsíčně.
Vaše ruce získají po zábalu sametový a mladistvý vzhled, který si udrží delší dobu.
Parafínový zábal na ruce je skvělým dárkem pro ženu při jakékoliv příležitosti.


Na závěr je dobré připomenout, že kosmetické přípravky by měly být co nejvíc přírodní, v bio kvalitě s minimem chemických přísad.